Gimnazjum 5 Płock

Warsztaty pt."Serfuję Bezpiecznie"

Dnia 02 Paździenika klasa 3B Gimnazjum brała udział w warsztatachorganizowanych przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka” pod tytułem „Serfuję Bezpiecznie”. Podstawowym celem projektu jest przekazanie dzieciom w wieku 10-15 lat porad dotyczących własnej ochrony przed niebezpieczeństwami jakie stwarza korzystanie z Internetu.

Rajd integracyjny klas siódmych

29 września  uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami wyruszyli  o 8.30 z pętli na Winiarach. Celem rajdu była leśniczówka w Brwilnie. Pogoda okazała się łaskawsza niż kilka dni wcześniej. Trasa rajdu - wiodąca  przez łąki i  las - pozwoliła podziwiać walory Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Na miejscu uczniowie klas siódmych przedstawili się, prezentując  przygotowane wcześniej informacje o klasie. Były scenki, wierszyki, skandowania, a nawet występ muzyczny w języku angielskim. Uczniowie wykazali się kreatywnością, odwagą i humorystycznym podejściem do siebie. Rajd nie mógł odbyć się bez posiłku, dlatego uczniowie zajadali się kiełbaskami z ogniska. Droga powrotna minęła jeszcze szybciej i dało się zauważyć, iż główny cel rajdu – integracja nowych uczniów – został osiągnięty. Słychać było śmiech i głośne rozmowy. Podczas wycieczki zorganizowane zostało również Sprzątanie Świata. Nasza szkoła od lat uczestniczy w tej akcji i w tym roku sprzątaliśmy rejony Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

Apele porządkowe

Dnia 8 września w naszej szkole miały miejsce apele porządkowe dla uczniów klas siódmych i gimnazjalnych. Zostały też odczytane listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Płocka dla uczniów za wyniki w nauce i sporcie. Apele prowadziła pani dyrektor Bożena Rulak i pani wicedyrektor Eliza Ogorzała

Ropoczęcie roku szkolnego

Dnia 4 września rozpoczął się w naszej szkole kolejny rok pracy i nauki- 2017/2018. Uczniów klas gimnazjalnych oraz klas siódmych powitała pani dyrektor Bożena Rulak oraz panie wicedyrektorki – pani Bernardyna Opolska, pani Iwona Anioł-Dziadkowiec i pani Eliza Ogorzała. W uroczystości brali udział członkowie Rady Pedagogicznej oraz rodzice. Obchody inauguracji roku szkolnego uświetniły poczty sztandarowe Gimnazjum nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 3.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
- 4 września 2017 r. do sali widowiskowej w budynku C1, tj. w budynku głównym byłego
Gimnazjum nr 5 w Płocku.